PAPIER, KNIHY, DOBRODRUŽSTVO – 23.5.2024

Liptovské múzeum v rámci projektu UMENIE PRE ŠKOLY vo štvrtok 23.5.2024 uskutočnilo druhý zo štyroch plánovaných programov „Papier, knihy a dobrodružstvo“ z muzeálneho cyklu SPOZNAJTE NAŠE EXPOZÍCIE CEZ UMENIE A ...

20240523 082120

Program bol opäť zrealizovaný v sídelnej budove Liptovského múzea v Ružomberku v troch cca 80 minútových vstupoch (o 8:00; 9:30; 11:00) pre organizované školské skupiny a každý vstup pozostával z troch častí.

V praktickej časti si žiaci v podaní pána Juraja Tótha (odborného vedúceho Múzea ručnej výroby papiera v Ludrovej) vypočuli odborný výklad o histórii a ručnej výrobe papiera, uvideli praktickú ukážku tradičnej papierenskej technológie a výroby papiera pôvodnou metódou, ktorá sa používala do polovice 19. storočia.

Lliterárno-historická a výstavno-prezentačná časť pozostávala z prehliadky vybraných starých tlačí zo zbierok Liptovského múzea, prednášky a predstavenia vystavených kníh.

Záverečná časť programu bola venovaná tvorivej dielni pre žiakov I. aj II. stupňa ZŠ.

Pozvanie na program prijali : Súkromná základná škola DOTYK, ZŠ Ľubochňa, ZŠ Dončova, ZŠ Černová a Diagnostické centrum J. Jančeka Ružomberok.

Podujatia sa zúčastnilo 113 ľudí, z toho bolo 105 žiakov a 8 učiteľov.

Tento projekt verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a pre žiakov bol bezplatný.

Tretí termín jesenného programu je naplánovaný na 19.9.2024 a bude sa realizovať opäť v Liptovskom múzeu v Ružomberku. V prípade záujmu školských skupín je potrebné záväzne sa prihlásiť na konkrétnu hodinu vstupu na tel. čísle 044/432 24 68, alebo 0907 847 232, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., najneskôr 3 dni pred uskutočnením programu.