expozicia z dejin mestaDňa 21. novembra 2023 o 16:00 prebehne v Liptovskom múzeu v Ružomberku otvorenie expozície Z dejín mesta Ružomberok. Liptovské múzeum na otvorenie pozýva každého, koho lokálne dejiny zaujímajú.

Stála expozícia ružomberskej histórie nie je žiadnou novinkou. Rovnomenná expozícia bola otvorená v minulých rokoch, avšak po rokoch už prestala plniť svoju funkciu a múzeum sa rozhodlo ju kompletne pretvoriť.

Nová expozícia Z dejín mesta Ružomberok je expozíciou, ktorá poukazuje najmä na činnosť obyvateľov mesta v záujmových spolkoch či športových kluboch. Vystavené sú desiatky zbierkových predmetov, z ktorých mnohé boli uplynulé roky v depozitároch múzea. Návštevník tak uvidí niektoré predmety po dlhých rokoch.

Komu je expozícia určená?

Expozícia je koncipovaná tak, aby potešila každého návštevníka bez ohľadu na to, či sa dejinami mesta Ružomberok zaoberá profesionálne alebo je to iba jeho vášňou. Svoje miesto v expozícií majú rôzne športové ocenenia, dresy a memorabíliá, preto expozícia poteší aj športových priaznivcov. Medzi zbierkami sa nachádzajú aj policajné či hasičské helmy a náčinie, staré fotoaparáty a technika pre fotografov, lekárnické náčinie a mobiliár z ambulancie prvého slovenského stomatológa Františka Kusku a jeho syna.

Nevynechajte preto otvorenie novej stálej expozície Z dejín mesta Ružomberok už v utorok 20. novembra o 16:00 v sídelnej budove Liptovského múzea v Ružomberku.

expozicia z dejin mesta2