OD PRAVEKU PO KELTOV – 18.3. 2024 ZŠ Dončova – vyhodnotenie

Netradičnú hodinu dejepisu zažili šiestaci zo ZŠ Dončova v Liptovskom múzeu v Ružomberku. V pondelok 18.3.2024 v rámci vzdelávacieho programu OD PRAVEKU PO KELTOV sa akoby fiktívne preniesli do dôb dávno minulých.

IMG 20240318 100746 1

O tom, ako sa asi správali, ako žili, čím sa živili, ako sa obliekali, ako pracovali, čo vyrábali ...naši predkovia od praveku až do čias včasnej doby dejinnej sme si pripomenuli v rámci komentovanej prehliadky archeologickej expozície a tiež pomocou vystavených zbierkových predmetov, replík, fotografií, ako aj cez rôzne aktivity, pripomínajúce bežný život ľudí v jednotlivých dejinných obdobiach.

Ďakujeme vyučujúcim učiteľkám za záujem o náš program a žiakom za návštevu. Tešíme sa na ďalšie možné stretnuti