NAŠE MESTO, NAŠA OBEC – MŠ Klačno – 24.4.2024

Vo štvrtok 24.4.2024 sa na programoch v Liptovskom múzeu v Ružomberku vystriedali malí predškoláci z MŠ Klačno a tretiaci z Gymnázia sv. Andreja so svojimi kamarátmi z Kroměříža.

1

Na vzdelávacom programe NAŠE MESTO, NAŠA OBEC sme si so škôlkármi porozprávali pár povestí vzniku ružomberského erbu – o prestrelenej ruži a neslávnu povesť o ružomberskom medveďovi. Hovorili sme aj o mestských a obecných erboch a vlajkách,... následne deti mali za úlohu vymaľovať erbovú omaľovánku a vymyslieť svoj vlastný erb.

Gymnazisti z Ružomberka a Kroměříža absolvovali komentovanú prehliadku historických expozícií a národopisnej expozície, po ktorej sa zúčastnili praktickej časti zameranej na pracovné činnosti spojené s textilom. Študenti si vyskúšali čuchranie, česanie a plstenie vlny, tkanie na veĺkých a malých rámikoch, krosienkach a na drevených klátikoch.

Ďakujeme všetkým – vyučujúcim, deťom a študentom za návštevu.