Pozývame Vás v pondelok 24.6. 2024   a v pondelok 1.7. 2024 od 9:00 hodiny do sídelnej budovy Liptovského múzea v Ružomberku na tvorivú dielňu pre verejnosť z cyklu podujatí KREATÍVNE V MÚZEU a tvorivé podujatie MÚZEUM PRE SENIOROV, súčasťou ktorých bude aj prednáška PhDr. Karola Dzuriaka: SPRISAHANIE NA KAMČATKE a ako to bolo naozaj“, I. časť (história úteku Mórica Beňovského + slávna hra Augusta von Kotzebue v Liptovskom Mikuláši + mýtus Afanázie Nilovovej).

šál na plagát

Po dlhšom čase si pod odborným vedením lektorky pani Naďky Mišíkovej zopakujeme techniku mokrého a suchého plstenia farbenej ovčej vlny, pomocou  ktorej si môžeme vyzdobiť odev, šál, splstiť mydlo, urobiť puzdro na mobil,  alebo  vyrobiť si drobné dekorácie a osobné ozdoby – brošne, korále, náušnice a podobne.

Na mokré plstenie je treba priniesť si pomôcky a materiál: vlnu na plstenie (rôzne farby)bublinkovú fóliu, malú umelú fľašku s predierkovaným vrchnákom;  nádobku na horúcu vodu + jadrové mydlo (s jeleňom), detské mydlo + silonkovú ponožku,  uterák.

Na suché plstenie potrebujeme: ihlu na plstenie,  vlnu na plstenie (rôzne farby), formičky na medovníky (väčšie + menšie srdiečko), hrubšiu špongiu, kovový zips (30-60 cm)ihlu, niť, nožnice, tavnú pištoľ, uzáver (na náhrdelník) , zatvárací špendlík (na brošňu), filc, korálky (väčšie), zápalky, zapaľovač (kahanček).

Kto nemá ihlu na plstenie a farebnú vlnu na plstenie, môže si ich zakúpiť v múzeu u lektorky pani Mišíkovej.

Vítaný je každý, kto má čas a chuť stráviť príjemné kreatívne dopoludnie v múzeu.

KvM PLstenie

Tešíme sa na Vás.