V pondelok 8.4.2024 ráno navštívili Liptovské múzeum v Ružomberku členovia Slovenského zväzu telesne postihnutých v Liptovskom Mikuláši. V rámci programu MÚZEUM AKO HO NEPOZNÁME sa oboznámili s jeho históriou a jednotlivými expozíciami.

Po nich na program OD PRAVEKU PO KELTOV prišli študenti Gymnázia Š. Moyzesa v Ružomberku. Počas komentovanej prehliadky archeologickej expozície sa oboznámili so životom a prácou ľudí v dávnoveku, s replikami pravekých odevov, pracovných nástrojov, šperkov, vyskúšali si za pomoci dostupných súčasných materiálov aj pracovné činnosti v niektorých historických obdobiach. Pri čítaní o tom, ako asi mohlo vyzerať bežné ráno v živote keltského poľnohospodára počas štyroch ročných období si mohli priblížiť život Keltov a tieto vedomosti precvičiť pomocou kvízových otázok.

Ďakujeme všetkým za návštevu a tešíme sa na ďalšie stretnutie.