velkonocne3V pondelok 19.2.2024 v Liptovskom múzeu v Ružomberku sme sa s kreatívnymi dámami už začali pripravovať na blížiace sa veľkonočné sviatky zhotovovaním netradičných ozdôb a dekorácií.

Zo školskej gumy, tzv. Moosgummi a recyklovaním plechoviek sme vyrábali netradičné veľkonočné dózičky na cukríky, alebo na čokoládové vajíčka pre kúpačov. Osvojiť si techniku nahrievania, tvarovania a lepenia tohto materiálu bolo spočiatku náročnejšie, ale o tom, že sme to spoločne zvládli, svedčia aj hotové výrobky „zajačej rodinky“.

Niektoré dámy sa venovali inej činnosti a dokončovali si výrobky, ktoré v múzeu začali robiť na predchádzajúcich stretnutiach.

Na nasledujúcej tvorivej dielni pre verejnosť z cyklu KREATÍVNE V MÚZEU v pondelok 26.2.2024 v obvyklom čase od 9:00 hodiny budeme v tejto činnosti pokračovať a z Moosgummi si vyrobíme ďalšie veľkonočné drobnosti.

Tešíme sa na všetkých, ktorí majú čas a chuť stráviť príjemné tvorivé dopoludnie v múzeu.