V pondelok 11.3.2024 v Liptovskom múzeu v Ružomberku na tvorivej dielni pre verejnosť z cyklu MÚZEUM PRE SENIOROV sme privítali novú záujemkyňu o tento náš kreatívny program. S tvorivými dámami sme pokračovali v príprave veľkonočných ozdôb a dekorácií.

20240311 102923

Ústrednou témou stretnutia bola práca s modelovacou hmotou, tzv. studeným porcelánom, z ktorého sme zhotovovali drobné ozdoby. Niektoré dámy pokračovali v práci s inými technikami – pedigovanie (pedigové kuriatko), falošný patchwork (vajíčko), korálkovanie (náramky), práca s Moosgummou (veľkonočný zajac v klobúku), voskovanie kraslíc a háčkovanie (hračky).

Po skončení tvorenia sme sa všetci presunuli do výstavnej sály, kde sme si pozreli krásnu výstavu SECESIA NA LIPTOVE. Výstava sa seniorkám veľmi páčila.

Nasledujúce tvorivé stretnutie z cyklu KREATÍVNE V MÚZEU bude v pondelok 18.3.2024 so začiatkom už o 8:30 hod. Budeme sa venovať paličkovaniu.