MpS – Paličkovanie II – 27.3.2024

Netradične v stredu 27.3. 2024 sme v Liptovskom múzeu v Ružomberku na tvorivej dielni z cyklu MÚZEUM RE SENIOROV pokračovali v paličkovaní. Všetky dámy, pod vedením pani Mgr. Janky Sýkorovej a pani Anežky Luptákovej, ktoré sa tejto činnosti venovali, sú už veľmi zručné a pod ich rukami vznikajú naozaj veľmi krásne paličkované ozdoby.

To, že v Liptovskom múzeu za tých 15 rokov, odkedy sa venujeme seniorom, (od roku 2009 každý týždeň) naozaj robíme zmysluplnú činnosť, svedčí aj fakt, že sa tu (aj vďaka dobrej propagácii) počas pravidelných kreatívnych pondelkov vystriedalo veľké množstvo účastníkov zo 4 okresov (Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Dolný Kubín a Žilina), ktorí sa k nám pravidelne, alebo po kratšej odmlke znovu vracajú. Popri tvorivých aktivitách majú všetci možnosť zoznámiť sa aj s jednotlivými expozíciami či výstavami, alebo sa zúčastniť príležitostných prednášok.

20240327 091846

Hovorí sa, že každý vie niečo iné, tak aj my, vďaka našim pravidelným žienkam – „lektorkám“ - napríklad Mgr. Evke Biarincovej (práca s drôtom), Mgr. Janke Sýkorovej (paličkovanie, zdobenie medovníkov, vŕtanie a voskovanie vajíčok), Janke Javorkovej (tkanie), Bibke Mäsiarovej (rôzne recy veci), Ing. Aničke Buliakovej (práca s Moosgummou a foamiaranom, pletenie z pedigu,) a mnohým ďalším, sme si doslova „vychovali“ nové drotárky, paličkárky, tkáčky, medovnikárky, košikárky,.... a ktoré nám vždy veľmi ochotne pomôžu pri príprave a realizovaní niektorých vzdelávacích alebo kultúrnych programov (Veľkonočné zvyky, Ekologický deň či Vianočné zvyky a tradície...)

O šikovných rukách senioriek, pravidelne prichádzajúcich do múzea sa môžeme presvedčiť na ich čarokrásnych výrobkoch.

Nasledujúce stretnutia budeme mať až po Veľkej noci a dve z nich z technických príčin budú opäť netradične : v utorok 9.4. a v utorok 16.4. 2024 v obvyklom čase – od 9.00 hod.

Tešíme sa na všetkých, ktorí majú čas a chuť stráviť príjemné kreatívne dopoludnie v múzeu.

Všetkým prajeme príjemné, pokojné a krásne veľkonočné sviatky prežité v zdrví a v kruhu svojich blízkych.