MpS – Kožené drobnosti – utorok 14.5.2025 - pozvánka

Pozývame Vás na kreatívne podujatie pre verejnosť z cyklu MÚZEUM PRE SENIOROV, spojené s prehliadkou výstavy. Z technických príčin sa uskutoční opäť v zmenenom termíne – miesto pondelka 13.5. sa stretneme v utorok 14.5. 2024 v obvyklom čase, o 9:00 hod.

20220927 105910

Témou tvorivej dielne bude recyklovanie zvyškov kože, z ktorých si vyrobíme rôzne ozdoby, šperky, či dekoračné drobnosti. Na tvorenie budeme potrebovať kožu (alebo koženku) a pomôcky, ktoré je potrebné si priniesť: nožnice, orezávací nôž, pravítko, fixu (alebo pero), dierovačku, šidlo, kliešte, tavnú pištoľ, obojstrannú lepiacu pásku, retiazku so zapínaním (ozdobnú šnúrku na náhrdelník), afroháčiky a krúžky (na náušnice), zatvárací špendlík (na brošňu). Kto nemá pomôcky, alebo záujem o túto techniku, môže pokračovať v kreatívnej práci podľa vlastného výberu.

plagát MpS Kožené drobnosti ut 14.5.2024

Tešíme sa na všetkých, ktorí majú čas a chuť stráviť príjemné tvorivé dopoludnie v múzeu. Vítaný je každý.