Lesné zvieratká – MŠ Bystrická cesta – 7.5.224 – vyhodnotenie

V utorok 7.5.2024 zavítali do Liptovského múzea v Ružomberku malí škôlkári z MŠ Bystrická cesta, aby sa zúčastnili vzdelávacieho programu Lesné zvieratká.

0

Po privítaní sme si najskôr porozprávali o tom, čo sa v lese smie a čo nesmie robiť, kto tam žije, čo tam rastie, ako sa v lese treba správať... a spoločne sme si prezreli exponáty vypreparovaných zvierat. Hravou formou, hádankami a pomocou otázok sme zisťovali, čím sa niektoré zvieratká živia, kde bývajú, ukázali sme si stopy a vypočuli sme hlasy niektorých zvierat a zaspievali si krátku „medvediu“ pesničku.

Po prečítaní niekoľkých rozprávok o lesných zvieratkách si deti vymaľovávali omaľovánku a po skupinkách súťažili v skladaní medvedích puzzle.

Na záver ako poďakovanie sme si spolu opäť zaspievali, teraz „začarovanú“ pesničku.

Ďakujeme za návštevu a tešíme sa na stretnutie pri niektorom z ďalších programov.