vianocne variacie1V Liptovskom múzeu v Ružomberku sa na poslednom tohtoročnom tvorivom stretnutí z cyklu KREATÍVNE V MÚZEU zišli dámy pri zdobení medovníkov a iných tvorivých aktivitách.

Pod odborným vedením a dohľadom pani Mgr. Janky Sýkorovej sme sa naučili rôzne vychytávky – ako si ušľaháme dobrú polevu na ozdobovanie medovníkov, z čoho a ako si vyrobíme kornútok na zdobenie, aká hustá má byť poleva na glazúru, aká na písanie a zdobenie a ako máme držať kornútok so zdobiacou zmesou, aby nám vznikali pekné vzory na perníčkoch.

Iné dámy pokračovali v načatej práci a dokončovaní výrobkov podľa vlastného výberu (netradičné vianočné ozdoby z Moosgummi, tkaná štóla a prestieranie na vianočný stôl, či recy rifľová taška).

V pondelkových tvorivých aktivitách pre verejnosť budeme pokračovať aj v novom roku 2024. Najbližšie stretnutie bude v pondelok 8.1.2024 v obvyklom čase – od 9:00 hodiny.

Prajeme Vám všetkým príjemné, pokojné, šťastné a pohodové Vianoce prežité v zdraví a v kruhu svojich blízkych.

Tešíme sa na Vás v novom roku 2024. Vítaný je každý, kto má čas a chuť stráviť príjemné tvorivé dopoludnie v múzeu.

——————————————————————————————————-

Plánované témy a termíny MpS a KvM na r. 2024