dekoracie jesen

Pozývame Vás do Liptovského múzea v Ružomberku na ďalšiu jesennú tvorivú dielňu pre verejnosť z cyklu KREATÍVNE V MÚZEU v pondelok 16.10.2023 v obvyklom čase – od 9:00 hodiny.

Budeme pokračovať v recyklovaní a zhotovovaní jesenných dekorácií. Teraz sa zameriame na veselé textilné tekvičky, preto je potrebné priniesť si pomôcky a materiál: látku pomarančovú alebo žltú (brucho, hlava), hnedú (ruky, klobúk), zelenú (podstavec, listy), tavnú pištoľ, nožnice, ihlu, niť, 3 dcl kompótovú fľašu, vatelínovú výplň, gombíky (na oči), umelé kvietky a lístky (na ozdobu klobúka), chlpatý drôtik alebo pevný špagát (na ruky -20 cm), úzku stužku (10 cm), CD.

Na poslednom tvorivom stretnutí 9.10. 2023 sme s tvorivými dámami opäť recyklovali. Teraz to boli igelitové sáčky, tašky a vrecia na odpad, z ktorých sme si vyrobili netradičnú dekoračnú zeleninu. Ňou sme potom ozdobili venčeky vyrobené z novinových ruličiek, ktoré sme sa naučili pliesť na predchádzajúcom stretnutí. Okrem toho nám za pomoci nami vyrobených ozdôb, ale aj prírodného materiálu vznikli pod rukami ďalšie zaujímavé ozdobné kreácie.

Užili sme si príjemné tvorivé dopoludnie a tešíme sa na nové stretnutie so všetkými, ktorí sa chcú pripojiť k nám. Vítaný je každý, kto má čas a chuť.

Dovoľujeme si Vás upozorniť na ďalšiu plánovanú zmenu termínu. Z technických príčin sa pondelkové stretnutie (z 23.10.) prekladá na stredu 25.10.2023.

Plánované témy a termíny októbrových tvorivých podujatí:

OKTÓBER

Pondelok KvM – 2.10. 2023 – Papletový venček

Pondelok MpS – 9.10. 2023 – Jesenné dekorácie I – zelenina

Pondelok KvM – 16.10. 2023 – Jesenné dekorácie II – tekvičky

Pondelok MpS – 23.10. 2023 – Zdobenie vencov a ikebán zrušené z technických príčin

Streda MpS – 25.10. 2023 – Zdobenie vencov a ikebán

Pondelok KvM – 30.10. 2023 – Lampióny