fonalgrafika1V Liptovskom múzeu v Ružomberku sa v pondelok 12.2.2024 opäť zišli šikovné dámy na tvorivej dielni pre verejnosť z cyklu KREATÍVNE V MÚZEU, kde sme sa venovali technike – fonalgrafika. Po vydierkovaní zvoleného vzoru na papier sme vyšívali a vyrábali pohľadnice s valentínskym aj veľkonočným motívom.

Teší nás, že záujem o naše pravidelné pondelkové tvorivé aktivity z radov širokej verejnosti stále pretrváva už 15. rok, o čom svedčí aj dobrá nálada, takmer rodinná atmosféra a celkom pekná účasť záujemkýň (niekedy až z 3-4 okresov : Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Dolný Kubín a Žilina).

Na nasledujúcich dvoch stretnutiach (v pondelok 19.2. a 26.2.2024) budeme vyrábať veĺkonočné dekorácie z Moosgummi. Vítaný je každý, kto má čas a chuť stráviť príjemné tvorivé dopoludnie v múzeu.

Tešíme sa na vás.