KREATÍVNE V MÚZEU - Soutache 1 – 10.6.2024

V pondelok 10.6. 2024 v Liptovskom múzeu v Ružomberku na tvorivej dielni pre verejnosť z cyklu podujatí KREATÍVNE V MÚZEU sme s tvorivými seniorkami šili netradičné šujtášové (soutache) šperky.

11

Pod našimi rukami vznikali zaujímavé brošne, náušnice či náramok. Niektoré dámy pokračovali v iných technikách (frivolitkovanie, vyšívanie, macramé, práca so šikmým prúžkom), s ktorými sme pracovali na predchádzajúcich stretnutiach. Na nasledujúcom stretnutí v pondelok 17.6. 2024 od 9:00 hodiny budeme pokračovať v šití šujtášových ozdôb. Pokúsime sa vyrobiť si prívesok alebo náhrdelník.

Ďalšie tvorivá dielňa 24.6. 2024 bude zameraná na prácu s vlnou a naučíme sa techniku mokrého a suchého plstenia, na ktoré budeme potrebovať