KREATÍVNE V MÚZEU - Macramé – 20.5.2024

V pondelok 20.5.2024 na tvorivej dielni pre verejnosť z cyklu KREATÍVNE V MÚZEU sme s tvorivými dámami pracovali so špagátom, vlnou, odevnou a prádlovou šnúrou, z ktorých sme technikou a uzlami macramé ozdobovali kompótovú fľašu, plietli závesy na kvetináč, dekoračné ozdoby, náhrdelníky a náramky. Niektoré dámy pokračovali v korálkovaní a vyšívaní stuhami.

20240520 091711

Že o naše tvorivé aktivity majú záujem nie iba seniori , svedčí aj fakt, že v múzeu sa striedajú záujemkyne rôzneho veku a povolania. Tak aj na tomto podujatí sa nám vzácne stretli až tri generácie – prababka, vnučka a pravnučka.

Ďakujeme všetkým za účasť a tešíme sa na stretnutie pri ďalších tvoreniach.

Nasledujúce dve stretnutia v pondelok 27.5 a 3.6. 2024 budeme netradične pracovať so saténovým šikmým prúžkom, z ktorého si vyrobíme krásne ozdobné darčeky.