Kožené drobnosti – 14.5.2024 – vyhodnotenie

V utorok 14.5. 2024 v Liptovskom múzeu v Ružomberku na tradičnom tvorivom stretnutí z cyklu MÚZEUM PRE SENIOROV sme s kreatívnymi dámami pokračovali v zhotovovaní drobných dekorácií či darčekových predmetov rôznymi technikami.

19

Ústrednou témou tvorivej dielne bola práca s kožou, z ktorej sme vyrábali prívesky, dekorácie a ozdoby na kabelku, brošne, náramky, náušnice... Dámy, ktoré nechceli pracovať s kožou, pokračovali v inej činnosti a technikách – vianočné vyšívanie niťami, obrázky vyšívané stuhami, korálkovanie, frivolitkovanie, quilling a pegamano.

Aj keď sme boli v komornejšom počte, atmosféra bola veľmi príjemná a priateľská a hoci sme všetci amatéri, pod našimi rukami vznikali takmer dokonalé malé dielka.

Nasledujúce tvorenie z cyklu KREATÍVNE V MÚZEU, bude v pondelok 20.5.2024 v obvyklom čase, od 9:00 – 11:30 hod. , na ktoré Vás srdečne pozývame.

Vítaný je každý, kto má čas a chuť tvorivo stráviť príjemné dopoludnie v múzeu.