jarne prazdniny1 originalKaždú stredu počas jarných prázdnin ponúka Liptovské múzeum v Ružomberku rodinám s deťmi, škôlkárom či žiakom základných škôl, diagnostických a detských centier možnosť zúčastniť sa náučných, ale aj zábavných či tvorivých aktivít.

V stredu 21.2. 2024 dopoludnia na program JARNÉ PRÁZDNINOVÉ AKTIVITY V MÚZEU prijala pozvanie rodinka z Bánoviec nad Bebravou, ktorá tento prázdninový týždeň trávila v Ružomberku.

Nakoľko deti boli škôlkári, aj program v národopisnej expozícií bol prispôsobený ich veku. Spoločne sme si pozreli expozíciu, spoznávali sme vystavené exponáty a pokúšali sme sa uhádnuť „čo to je“ a „na čo to slúži“. Videli sme rôzne oblečenia, pracovné nástroje, pomôcky, detské hračky, povedali sme si, z čoho môže taký odev byť vyrobený a aby sme si to zapamätali, na to nám poslúžila pekná rozprávka s obrázkami. A pri vymaľovávaní omaľovánok sme si otestovali tiež rozpoznávanie farieb na pastelkách.

Keďže sme v expozícii videli krásne vyšívané kroje, tak sme sa učili aj vyšívať a následne sme do kroja obliekli papierovú bábiku.

Potom sme si porozprávali, ako to môže vyzerať na gazdovskom dvore, ktoré zvieratká tam žijú, ako a kde bývajú, hádali sme zvieracie hádanky a zahrali sme sa aj zvieracie pexeso.

Ďakujeme rodičom za záujem o naše podujatie aj za návštevu.