Na základe ponuky JARNÉ PRÁZDNINOVÉ AKTIVITY prišli do Liptovského múzea v Ružomberku maminky a babky so svojimi deťmi a vnúčatami. V národopisnej expozícii sa okrem prehliadky vystavených exponátov aj čo-to priučili, zaspievali, vytvorili a zahrali. Hoci deti, najmä tie z Bratislavy a Turne pri Senci si užívali prázdniny, predsa v múzeu za krátky čas absolvovali kúsok z vlastivedy i regionálnej, hudobnej, výtvarnej výchovy a ručných prác, do ktorých sa, najmä pri vystrihovaní papierovej bábiky a ľudového sliačanského kroja, zapojili aj mamičky a babky.

Koniec programu patril zábave pri hľadaní rovnakých pexesových obrázkov.

Veríme, že deti, ale aj dospelí si túto chvíľu v múzeu trošku užili. Ďakujeme všetkým za návštevu a tešíme sa na nich počas letných prázdnin.7