Noc múzeí a galérií 2021 v Liptovskom múzeu

Liptovské múzeum, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, sa opäť zapojilo do celoslovenského podujatia Noc múzeí a galérií. Patronát nad podujatím tentokrát prevzala prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Liptovské múzeum počas soboty 15. mája 2021 v podvečerných hodinách, medzi 16:00 až 20:00 pre všetkých návštevníkov zadarmo otvorí tri zo svojich desiatich expozícií, kde pracovníci múzea pripravili interaktívny program, samozrejme s dôrazom na všetky Aktuálne platné hygienické opatrenia.

V Múzeu liptovskej dediny Pribylina je pripravená prehliadka rytierskej sály v kaštieli z Parížoviec. Malí aj veľkí návštevníci sa stanú súčasťou aktu pasovania za rytiera a na pamiatku získajú aj jedinečný darček. V Národopisnom múzeu Liptovský Hrádok je pre všetkých návštevníkov pripravená prehliadka expozície Ovčiarstva, ale aj krátke interaktívne spoznávanie obsahu pastierskej kapsy. V Múzeu Čierny orol v Liptovskom Mikuláši sa popri prehliadke expozície Dejín poľovníctva a rybárstva návštevníci oboznámia aj s nepoznanými zákutiami poľovníctva.

Pre návštevníkov je pripravená aj jedinečná súťaž. V každej z expozícií dostane návštevník indíciu
a ak vyrieši všetky tri indície môže vyhrať voľnú vstupenku do všetkých expozícií Liptovského múzea.

Príďte k nám do múzea, kde je všetko bezpečné a zažijete kultúrny zážitok aj v tejto ťažkej dobe.

Tešíme sa na vašu návštevu.