Múzeum pre seniorov: Šperkujeme s fantáziou 1.6.2015

Keď sa povie šperk, v mysli sa nám zvyčajne vybaví nádherný zlatý alebo strieborný prsteň, prívesok, náušnice, či náhrdelník zdobený prinajmenšom krištáľom alebo inými drahými kameňmi. O tom, že šperk môže byť pekný, vkusný, zaujímavý a vôbec nie drahý sa viac krát presvedčili seniorky a ostatné záujemkyne na kreatívnom tvorení, ktoré už 5 rokov býva pravidelne každý pondelok od 9.00 do 11.00 hod. v Liptovskom múzeu v Ružomberku.

V pondelok 25.5. sme vyrábali brošne, prívesky, náušnice a náhrdelníky – na ktoré sme použili kovový alebo umelý zips a sutaš – tkaničku známu aj ako šujtáš. Aby toho nebolo málo, šikovné seniorky sa od pani Bibky Mäsiarovej naučili recyklovať a priháčkovávať nepotrebné plechovkové uzávery – výsledkom čoho boli zaujímavé náramky, brošne, ale aj prekrásna nákupná taška. To, že nielen s ihlicami, ale aj s pomocou drevenej doštičky s kolíkmi sa dá upliesť pekný šál, taška či štóla nám predviedla pani Janka Javorková. Pani Zuzka Langová zas zdobila obrus prekrásnou výšivkou richelieu. Nuž ako vidíme, v múzeu sa tvorivosti a fantázii medze naozaj nekladú.

Aj v pondelok 1.6.2015 na podujatí Múzeum pre seniorov v obvyklom čase (od 9.00 do 11.00) budeme pokračovať v šperkovaní a s použitím rôznych netradičných materiálov a techník šitia, lepenia, skladania a viazania (soutache, kanzaschi, shamballa a kumihimo) vyrobíme náramok, prívesok, náhrdelník, brošňu – podľa výberu a záujmu zúčastnených. Podujatie je ďalšou z aktivít, ktorými Liptovské múzeum v Ružomberku prispieva k akciám v rámci Dní mesta Ružomberok.

Veríme, že si nájdete čas a pridáte sa k tvorivým seniorom v múzeu. Tešíme sa na Vás.

mps-sperkujeme-s-fantaziou-plagat

[wzslider autoplay=“true“]

Foto: archív múzea, Múzeum pre seniorov – Zipsové kreácie, 25.5.2015