Liptovské múzeum pozýva na Noc múzeí a galérií 2023

Liptovské múzeum sa aj tento rok zapája do aktivít Novi múzeí a galérií. Podujatia budú v rámci kampane prebiehať v troch budovách Liptovského múzea, a to v sídelnej budove v Ružomberku, v Múzeu Čierny orol v Liptovskom Mikuláši a v Národopisnom múzeu v Liptovskom Hrádku. Zoznam aktivít pre jednotlivé mestá sa nachádza nižšie.

 

 

Aktivity v sídelnej budove Liptovského múzea v Ružomberku

Počas soboty 13. mája si návštevníci počas hodinových vstupov budú môcť pozrieť komentovanú prehliadku troch expozícií. Názvom Od bronzového meča k obliehaniu hradov. Pripravené sú zároveň rôzne aktivity pre mladších aj starších. Napríklad príbeh vojen na Liptove, cechové hry.

Aktivity v Múzeu Čierny orol v Liptovkom Mikuláši

Pre návštevníkov ú pripravené individuálne prehliadky výtvy „110 rokov Liptovského múzea“. Motýlia tvorivá dielňa, škola pradenia, malý múzejník a archeologické okienko.

Aktivity v Národopisnom múzeu v Liptovskom Hrádku

Pre návštevníkov Národopisného múzea v Liptovskom Hrádku sú pripravené individuálne prehliadky expozície ovčiarstva a aktivity: čierna košeľa, čo je to „živý oheň“ a aký význam mu pastieri prikladali, ako smrdí čertovo lajno a na čo sa používa, ako spoznať svoje ovečky a život na salaši.

Všetky podujatia v rámci kampane Noc múzeí a galérií majú jednotné vstupné 2€ a začínajú od 16:00.

Aby ste na Noc múzeí a galérií v Liptovskom múzeu nezabudli, vytvorili sme udalosti na Facebook-u. Tie nájdete na nasledovných linkoch:

TU – Noc múzeí a galérií Ružomberok

TU – Noc múzeí a galérií Liptovský Mikuláš

TU – Noc múzeí a galérií Liptovký Hrádok

Viac o kampani nájdete TU.

 

Mgr. Viktor Mydlo

marketingový manažér Liptovkého múzea