Projekt cezhraničnej spolupráce Programu Interreg V-A Slovenská republika – Česká republika:

Názov projektu:

Múzeum na kolesách. Objavujeme históriu a spájame súčasnosť lesných železníc na slovensko-moravskom pohraničí

Cieľ a výstupy projektu:

Hlavným cieľom projektu je zatraktívnenie dvoch prihraničných regiónov prostredníctvom spolupráce a špecifických aktivít realizovaných v areáli lesných úzkorozchodných železníc. Považská lesná železnica (PLŽ) a Rajnochovická lesní železnice (RLŽ) plnili identické funkcie, aj keď v odlišných prírodných podmienkach. Jednou z aktivít projektu je usporiadať v Múzeu liptovskej dediny v Pribyline kultúrno – spoločenské podujatie Víkend lesných železníc, kde sa môžu odprezentovať a vzájomne podporiť prevádzkovatelia všetkých lesných železníc prihraničných regiónov.

K výstupom projektu za Liptovské múzeum patrí:

realizácia kultúrno – vzdelávacieho podujatia „Víkend lesných železníc“ v Múzeu liptovskej dediny v Pribyline
obnova historickej motorovej dreziny Škoda 1201
propagácia projektu: orientačná mapka a banery o histórii lesných železníc.

Partneri projektu:
Liptovské múzeum (vedúci partner)
Společnost pro obnovu Rajnochovické lesní železnice, z.s. (Hlavný cezhraničný partner)

Obdobie realizácie: 2022

Celkové oprávnené náklady za celý projekt: 14 600,00 €

Z toho percentuálny podiel 85 % z Európskeho fondu regionálneho rozvoja,
zo štátneho rozpočtu SR 10 %, zdroje ŽSK 5 %.
Projekt je spolufinancovaný Európskou úniou z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Interreg V-A Slovenská republika – Česká republika na roky 2014 – 2020.

interreg 3

interreg 4