Fotogaléria: Vianočné zvyky a tradície Ružomberok 4.12.2019

V stredu 4.12.2019 sa v Liptovskom múzeu v Ružomberku uskutočnil 15. ročník kultúrno-výchovného podujatia s názvom Vianočné zvyky a tradície. Tak ako každý rok, aj teraz v ňom účinkovali deti zo ZUŠ ľudového tanca a hudby a DFS Liptáčik pod vedením Mgr. Igora Littvu, ktorý porozprával o ľudových zvykoch v adventnom a predvianočnom období.V programe sa predstavili aj malí heligonkári a deti z Detskej ľudovej hudby, ktoru vedie p. Mgr. Vladimír Struhár.Tanečnú a spevácku zložku viedli a nacvičili p. učitelky Miška Apolenárová, Danka Sereková a Mária Lofajová.

Po programe si návštevníci mohli ísť pozriet prezentáciu a výrobky šikovných ľudových výrobcov – (rezbárov, drotárku, paličkárku, košikárku, medovnikárku, pri ktorej si mohli deti vlastnoručne ozdobiť medovník cukrovou polevou, …) ale svojimi vianočnými výrobkami a suvenírmi sa prezentovali aj žiaci zo ZŠ sv. Vincenta, zo Spojenej školy-Špeciálnej ZŠ, zo SZŠ Dotyk ako aj klienti z CSS Trojlístok a Denného stacionára ÚVN  v Ružomberku. No a svoju činnosť predviedli aj dámy, ktore takmer 10 rokov každý pondelok navštevujú pravidelné pondelkové kreatívne stretnutia či tvorivé dielne v Liptovslom múzeu.
Počas celého  podujatia sa po múzeu šírila príjemná vôňa čerstvo upečených sladučkých oblátok pripomínajúcich blížiace sa najkrajšie sviatky v roku,  pečenie ktorých zaujalo nielen detských, ale aj dospelých divákov.
Podujatie navštívili žiaci materských, základných ale aj stredných škôl z Ružomberka a okolitých dedín – (SMŠ Malé Tatry, MŠ Hrabovská cesta, MŠ Bystrická cesta, MŠ sv. Lujzy, MŠ Lisková,  ZŠ sv. Vincenta, ZŠ Zarevúca, ZŠ Bystrická cesta, ZŠ Sučany, Špeciálna ZŠ, Spojená škola S.Viatora, Gymnázium)- ako aj klienti CSS Likava  a DS ÚVN v Ružomberku.
Verime, že program, ktorým sa Liptovské múzeum zapojilo do aktivít v rámci RAK 2019, sa návštevníkom páčil.
Zúčastnilo sa ho 514  a účinkovalo v ňom spolu 65 ľudí.