Reštaurovanie,oprava osobného vozňa Ba/u6 12/89 – zbierkový fond Povážskej lesnej železnice“

Zámerom projektu je pokračovať v sprístupnení statickej expozície historických koľajových vozidiel bývalej Povážskej lesnej železničky, ktorá premávala v období od konca 1. svetovej vojny do roku 1972 z Liptovského Hrádku dolinou Čierneho Váhu. Pôvodné depo bolo premiestnené do areálu Múzea liptovskej dediny v Pribyline, aby sa zachránilo pred devastáciou a rozkrádaním. Cieľom projektu je záchrana jedinečného

Dotácia vo výške 10 000,00 €

„Konzervácia a obnova krytého koča – 96502 zo zbierok Liptovského múzea v Ružomberku“

Projekt je zameraný na záchranu koča, ktorý dokumentuje fortieľ starých majstrov a prepravu osôb v minulosti , uvedenie do funkčného stavu a následnú prezentáciu v statickej expozícii ako aj praktické využitie zbierky pri programoch.

Dotácia vo výške 8500,00 €

Ochrana zbierkových predmetov z fondu Liptovského múzea v Ružomberku formou plynovania“

Dotácia vo výške 1500,00 €

Archeologický výskum na hradisku Rohačka v k.ú.Ploštín a Iľanovo, okr. Liptovský Mikuláš a odborná konferencia“

Cieľom projektu je archeologický výskum na hradisku Rohačka v k.ú.Ploštín a Iľanovo, okr. Liptovský Mikuláš.

Ďalej konferencia Výsledky nových archeologických výskumov na strednom Slovensku a vydanie zborníka z konferencie

Na konferencii odzneli príspevky archeológov z múzeí stredného Slovenska, Krajských pamiatkových úradov SR, Archeologického ústavu SAV a súkromných spoločností. Konferencia bola organizovaná spolu s Gemersko-malohonstkým múzeom v Rimavskej Sobote, Stredoslovenským múzeom v Banskej Bystrici a Kysuckým múzeom v Čadci.

Dotácia vo výške 7000,00 €

„Akvizícia koženej sedacej súpravy z pozostalosti Andreja Hlinku.“

Cieľom projektu je dobudovanie jedinečnej expozície ružomberského rodáka a významnej slovenskej historickej osobnosti – uchovať vzácne kultúrne dedičstvo a aj jeho prostredníctvom prezentovať je životnú filozofiu, dielo a odkaz pre súčasné a ďalšie generácie, odbornú a laickú verejnosť.

Dotácia vo výške 7000,00 €

„Akvizícia maľovaného salaša od autorky Márie Hrabinskej pre ovčiarsku expozíciu “

Cieľom projektu je doplnenie tvorby významnej slovenskej rezbárky v ovčiarskej expozícii a prostredníctvom jej diela a odkazu prezentovať tvorivú životnú filozofiu, dielo pre súčasné a ďalšie generácie.Projekt podporuje aj ľudovú tvorivosť u laickej a odbornej verejnosti. Byť pozitívnym a inšpiratívnym príkladom pre mladú generáciu.

Dotácia vo výške 1200,00 €

Skvalitnenie ochrany v zbierkových predmetov v expozičných a depozitárnych priestoroch v správe Liptovského múzea v Ružomberku “

Výstupom projektu je zabezpečenie optimálnych klimatických podmienok – zníženie vlhkosti vo vybraných depozitárnych a

expozičných priestoroch a odborné uloženie hnuteľného kultúrneho dedičstva v správe múzea s cieľom zabezpečiť náležitú ochranu zbierkových predmetov.

Dotácia vo výške 7000,00 €

„Skvalitnenie ochrany zbierok v galérii sakrálneho umenia Liptova“

Projekt je zameraný na záchranu jedinečného kultúrneho dedičstva v zbierkovom fonde LMR. Vzhľadom na to, že sakrálna

expozícia sa nachádza v podkrovných priestoroch múzea sú veľké výkyvy teplôt v zimnom a letnom období . Aby bola

zabezpečená náležitá ochrana zbierkových predmetov prezentovaných dlhodobo v spomenutej expozícii, a to predovšetkým

optimálne a stabilné klimatické podmienky pre vystavené polychromované drevorezby, tabuľové maľby a olejomaľby, je

potrebné zaobstarať do týchto priestorov klimatizačnú jednotku z dvoch separátnych komponentov – odvlhčovača a zvlhčovača vzduchu .

Dotácia vo výške 2000,00 €

Skvalitnenie ochrany a zabezpečenie expozície objekte stredovekej kamennej architektúry ranogotickej veži kostola Panny Márie z Liptovskej Mary“ zaregistrovanú pod č. 16-630-04313

Zámerom projektu je skvalitnenie ochrany a zabezpečenie expozície objekte stredovekej kamennej architektúry ranogotickej

veži kostola Panny Márie z Liptovskej Mary , kde sa nachádza expozícia Liptovská Mara – 1000 rokov histórie Liptova.

Hlavnou projektovou aktivitou bude zhotovenie a zabudovanie kovanej mreže , ktoré budú chrániť vstup do veže a zároveň

umožnia návštevníkovi nahliadnuť do expozície

Dotácia vo výške 3000,00 €

Festival pod Sidorovom.

Hlavným cieľom projekt je podpora regionálnych kultúrnych tradícií zameraných na prezentáciu jedinečného nehmotného

kultúrneho dedičstva s cieľom oživovania, zachovávania, tvorivého rozvíjania a verejnej prezentácie vzácnych hodnôt z

tradičnej ale aj súčasnej klenotnice hudby. Hlavné projektové aktivity festivalu : komponované tanečno – hudobné pásmo ,

prezentácia , folkovej hudby, remeselný dvor edukačno-kultúrny produkt. Tretí ročník festivalu – Festival pod Sidorovom 2016 sa konal v pamiatkovej rezervácie ľudovej architektúry vo Vlkolnci . ktorá je zapísaná do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Dotácia vo výške 4500,00 €

Ludrovský festival stredovekej kultúry 2016,

Zámerom projektu je prezentácia stredovekej a ranonovovekej kultúry formou _

koncertno – recitálového bloku stredovekej hudby , poézie , tanca a animácie zo stredovekého života v kostole Všetkých svätých v Ludrovej

koncertný a recitálový blok ranonovovekej hudby , poézie , tanca a animovaný blok venovaný historickému odkazu Juraja Thurza

Cieľom projektu je uchovávanie stredovekej kultúry a prezentácia hudobných, vokálnych ,tanečných a animačných aktivít subjektov .

Dotácia vo výške 4000,00 €