Vianočné sviatky v Múzeu liptovskej dediny v Pribyline

Srdečne Vás pozývame užiť si vianočnú rozprávkovú atmosféru do Múzea liptovskej dediny v Pribyline. Pripravili sme si pre Vás a Vašich hostí vianočné programové podujatie VIANOCE V LIPTOVE (29. 12. 2012) zostavené z mozaiky ukážok vianočného zvykoslovia, tradičnej vianočnej kuchyne a folklóru.

Podujatie sa začne o 11. hod. ukážkami varenia vianočnej polievky – Kyseľa a ukážkami pečenia kysnutých koláčov. Návštevníci, ktorí si budú chcieť doplniť vizuálny zážitok aj gastronomickým, budú môcť ochutnať z prezentovaných jedál tradičnej liptovskej a spišskej kuchyne. Prezentáciu tradičnej vianočnej gastronómie zabezpečuje múzeum v spolupráci s Miestnou akčnou skupinou Horný Liptov v rámci projektu „Ako sa naši starí rodičia stravovali na Liptove?“.

O 14. hod. začne v ranogotickom kostole poetické pásmo folklórneho Štrbianček a Štrbian zo Štrby, ktoré bude pokračovať koledovaním popod obloky a zastavením sa pri oživenom betleheme. Podujatie bude obohatené aj ukážkami pečenia tradičných vianočných oblátok a opekancov. Zaľúbenci si môžu v praxi vyskúšať, či fungujú dávne praktiky ľúbostnej mágie – varenie halušiek s menami nápadníkov či čarovanie z vosku.

Tešíme sa na Vašu návštevu!