Vianoce v Liptove

Liptovské múzeum v Ružomberku Vás srdečne pozýva dňa 28. 12. 2014 na Vianočný program do Múzea Liptovskej dediny v Pribyline. Čaká Vás rozprávkový program plný najkrajších vianočných zvykov a tradícií. Návštevníci môžu nazrieť do expozícií vianočných chalúp roľníkov a remeselníkov pripravených na najkrajšie sviatky v roku. Uvidíte aj tradičné Vianoce, aké sa slávili v kaštieli z Parížoviec.

Program začne o 11:00 hodine v rytierskej sále v kaštieli z Parížoviec, kde budú môcť návštevníci vidieť ukážky pečenia tradičných vianočných oblátok, zdobenie medovníčkov, taktiež si budú môcť vyskúšať ľúbostnú mágiu – čarovanie z vosku a varenie halušiek. O 13:00 hodine program pokračuje vystúpením detského folklórneho súboru Cindruška z Liptovského Hrádku. V priestoroch kaštieľa predvedú hru o sv. Dorote a potom zakoledujú popod obloky, a s betlehemskou hrou sa zastavia pri statickom drevenom Betleheme. Po skončení vystúpenia program pokračuje v kaštieli, kde okrem ukážok a čarovania budú môcť návštevníci ochutnať kysnuté vianočné koláče.

V kaštieli bude pripravená aj tvorivá dielna pre deti, kde si budú môcť vyrobiť tradičné vianočné ozdoby. Prajeme Vám požehnané sviatky a šťastný Nový rok.

vianoce-v-liptove-2014