Tvorivá dielňa: Darček ku Dňu matiek

Pre mamičku

Pre mamičku moju milú,
ktorú rada mám,
veľké srdce vyzdobujem,
k sviatku jej ho dám.
Na Deň matiek
darujem jej malú kytičku,
mamička hneď bude mať
zo srdiečka
úsmev na líčku.

Vôňa medovníkov, ktorou bola naplnená expozícia modrotlače nasvedčovala tomu, že na tvorivej dielni sme si vyzdobovali tri druhy perníkových srdiečok od najväčšieho po najmenšie.

Pozvanie na túto tvorivú dielňu dňa 27.4.2016 prijali žiaci so svojimi pedagógmi zo Základnej školy Liptovská Kokava. Práve s touto, ale aj inými školami z blízkeho okolia máme nadštandardné vzťahy. Darček ku Dňu matiek si detičky vytvorili tak, že z marcipánu zafarbeného potravinovými farbami do rôznych odtieňov a cukrárenskými pilinami si vyzdobili upečené medovníkové srdiečka tak – ako tužili.

Na tvorivých dielňach dávame možnosť deťom vo veku od dvoch rokov až po pätnásť -ročných deviatakov základných škôl realizovať sa a tvoriť samostatne. Obtiažnosť sa snažíme samozrejme prispôsobiť veku. Presviedčame sa, že je to veľmi potrebné. Deti potrebujú pracovať samostatne, rozvíjať zručnosť a naučiť sa bežným praktickým veciam. Sme radi, že sa nám to darí a tešíme sa na ďalšie praktické tvorivé dielne.

Keďže táto bola k spomínanému Dňu matiek, aj my sa pripájame k slovám básničky v úvode a prajeme všetkým ženám – matkám len to najlepšie.