Slovenské rytierske dni 2016

Dobrá správa pre priaznivcov histórie! Pozývame vás na historické podujatia organizované Žilinským samosprávnym krajom, ktoré budú plné šermu, stredovekého života a dobovej atmosféry. V sobotu 10. septembra 2016 môžete prežiť deň v spoločnosti rytierov, sokoliarov a stredovekej atmosféry v čarokrásnom prostredí pri gotickom kostole Všetkých svätých v Ludrovej.

Pre návštevníkov je v spolupráci s Liptovským múzeom v Ružomberku opäť pripravený pestrý program, ktorý sa bude venovať rôznym častiam tajomného stredoveku a stredovekému životu.

V Ludrovej samôžete opäť tešiť na skupinu historického šermu BROŇ a svoje umenie vám predvedú sokoliari zo skupiny BIATEC. Pre odvážnejších návštevníkov bude pripravená vychádzka na koňoch. Malých aj veľkých rytierov potešia tradičné akadémie, pri ktorých si môžu vyskúšať svoje rytierske schopnosti. Chýbať nebude ani stredoveký remeselný trh s unikátnym dreveným kolotočom. Pre zberateľov pečiatok do pasov slovenského rytiera bude čakať kniha – Templári legendy cti a slávy, ktorú si vyslúžili svojou vytrvalosťou v navštevovaní našich podujatí. Príďte sa spolu s nami rozlúčiť na posledný rytiersky deň tohto roka.

Tešíme sa na vás!Slovenské rytierske dni 2016_plagát_Ludrová