Program troch generácií – VIANOČNÉ NEBO

V Liptovskom múzeu v Ružomberku sa v utorok 18. 12. 2012 konal druhý ročník vianočného kultúrneho programu troch generácií – detí, dospelých a seniorov – VIANOČNÉ NEBO. Deti zo Spojenej školy – Špeciálnej základnej školy v Ružomberku – so svojou učiteľkou Mgr. Adelou Kudličkovou sa predstavili v scénke o zvieratkách, detský spevácky zbor zaspieval krásne piesne a malí vinšovníci predniesli svoje koledy.

Dospelí z TROJLÍSTKA – Centra sociálnych služieb v Ružomberku zo zariadenia Domov sociálnych služieb sv. Anny 4 – so svojou vedúcou Mgr. Beatou Semanovou si pripravili vianočné trojkráľovské pásmo.

Seniorky z LIKAVY – Domova sociálnych služieb a Zariadenia pre seniorov v Likavke – s pani Dr. Jankou Kuffovou, PhD. sa prítomným prihovorili slovom a zaspievali vianočné piesne. V závere zaznela krátka vianočná poviedka a spoločná pieseň všetkých účinkujúcich Tichá noc.

Program Vianočné nebo, ktorý bol súčasťou série podujatí Ružomberský adventný kalendár 2012 a niesol sa v znamení najkrajších sviatkov v roku, poukázal na to, že aj starší a hendikepovaní ľudia sa vedia plnohodnotne zapojiť do kultúrneho života.

[wzslider autoplay=“true“ lightbox=“true“]