Pod Tatrami na Liptove

Liptovské múzeum v Ružomberku Vás pozýva na náučno-zábavný program, ktorý pripravuje v spolupráci so Štátnou ochranou prírody SR – Správa TANAP-u Tatranská Štrba, Štátnymi lesmi TANAP-u Tatranská Lomnica a Horskou službou – oblastné stredisko Západné Tatry, dňa 11.5.2014 od 11.00 hod. v Múzeu liptovskej dediny v Pribyline.

Ochrana prírody a starostlivosť o les bude hlavnou náplňou náučno-zábavného programu, kde si návštevníci budú môcť pozrieť ukážky sokoliarov z Košíc, zapojiť sa, a overiť, prípadne doplniť si svoje vedomosti z lesnej pedagogiky. Štíty tatranské nás fascinujú. Prostredníctvom mapy sa prejdete po ich vrcholoch, turistických chodníkoch.

Pod odborným dozorom si môžete vyskúšať sadenie a štikanie stromčekov, oboznámiť sa so škodcami lesa . Tých, ktorých zaujímajú ryby v horských potokoch môžu sa stať spoluúčastníkmi zarybňovania vodnej nádrže v našom múzeu. Pri potulkách v horských terénoch, pri zdolávaní skalných brál sa niekedy vyskytne situácia, pri ktorej nám musia pomáhať horskí záchranári. Na vlastné oči budete môcť vidieť ukážky záchranárskej techniky v lavínach, ukážky strediska lavínovej prevencie, lavínové batohy, rôzne druhy lavínových vyhľadávačov, ale i prácu psovodov pri vyhľadávaní osôb v nedostupnom teréne.

Nie menej zaujímavé bude premietanie krátkych filmov o činnosti pracovníkov TANAPu, či prezentácia správneho odevu a výstroja do hôr. Pre návštevníkov máme pripravené aj malé prekvapenie.

O dobrú náladu v krásnom prírodnom prostredí nášho múzea sa postará country skupina KORÝTKO z Ružomberka.

pod-tatrami-na-liptove