Múzeum pre seniorov: Vianočné variácie 21.12.2015

V Liptovskom múzeum v Ružomberku sa na tvorivej dielni pre verejnosť zišli dámy pri pletení pedigových a papierových vianočných ozdôb. Niektoré zhotovovali bytové dekoračné postavičky či iné predmety s vianočnou tematikou.

Posledné tohtoročné kreatívne stretnutie v Liptovskom múzeu s názvom Múzeum pre seniorov ktoré je súčasťou Ružomberského adventného kalendára, sa bude niesť v duchu blížiacich sa najkrajších sviatkov v roku – Vianoc. Po vzájomnej dohode s prítomnými dámami toto stretnutie bude mať voľnú pracovnú náplň s témou Vianoc. Môžeme pokračovať v papierovom alebo pedigovom pletení, v práci s moosgummou, papierom, vo výrobe vianočných alebo novoročných pozdravov…, každý môže tvoriť čo chce. Iniciatíve a fantázii sa medze nekladú.

Noví účastníci sa naučia skladať papierové hviezdičky z novinových ruličiek, alebo vianočné ozdoby z čajových sáčkov, a tiež spoločne poskladáme servítky na vianočný stôl. Okrem pomôcok na prácu podľa vlastného uváženia je potrebné priniesť si lepidlo (resp. tavnú pištoľ), nožnice, servítky, … a hlavne chuť a predvianočnú náladu. Vítané sú aj nejaké recepty na koláčiky, prípadne aj ich praktické ukážky.

Tešíme sa všetkých záujemcov o pondelkové tvorivé posedenie pri čaji.

mps-vianocne-variacie-plagat

Foto: archív múzea, Kreatívne v múzeu: Adventné pletenie 14.12.2015