Múzeum pre seniorov – VIANOČNÁ FONALGRAFIKA

Liptovské múzeum v Ružomberku (organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) pozýva všetkých záujemcov na ďalšie pondelkové adventné kreatívne stretnutie z cyklu Múzeum pre seniorov – so začiatkom o 9.00 hodine. Podujatie je jednou  z aktivít, ktorými sa múzeum zapojilo do Ružomberského adventného kalendára 2016.

 

Fonalgrafika – alebo vyšívanie na papier, je známa technika, pomocou ktorej si v pondelok 5.12. 2016 v obvyklom čase – zhotovíme netradičné vianočné pohľadnice alebo obrázky. Je potrebné si priniesť biely a farebný výkres, nožnice, ihlu na vyšívanie, špendlík – najlepšie s hlavičkou, na ozdobné dokončenie pomôžu zúbkované nožnice a vykrajovačky na papier a samozrejme farebné, prípadne zlaté alebo strieborné nite na vyšívanie (Perlovku). V prípade záujmu  vyšívať Mulinkami, tieto poskytne múzeum zúčastneným zdarma.

 

V tvorivej dielni pre verejnosť Kreatívne v múzeu – pondelok 28.11. 2016  sme si z pedigu, textilných stužiek, z papiera a moosgummi  vyrábali vianočné ozdoby a dekorácie.  Ak si niekto nestihol  svoje výrobky dokončiť, môže si ich priniesť na spomínané nasledujúce pondelkové stretnutie.

 

Veríme, že si nájdete čas  a v pondelok prídete do Liptovského múzea stráviť príjemné tvorivé dopoludnie. Vítaný je každý, bez ohľadu na vek.

mps-vianocna-fonalgrafika-5-12-page-001

 

 

Foto:  z archívu LMR                      KvM – Adventné tvorenie – 28.11.2016