Múzeum pre seniorov: Veľkonočné variácie

Liptovské múzeum v Ružomberku pozýva všetkých záujemcov na podujatie Múzeum pre seniorov do Liptovského múzea v pondelok 31.3.2014 v obvyklom čase od 9.00 -11.00 hod. Na tvorivej dielni Veľkonočné variácie budeme pracovať s papierom. Pomocou quillingovej techniky zhotovíme veľkonočnú sliepočku, na prípravu ktorej okrem vajíčka potrebujeme farebné 0,5 cm široké papierové prúžky alebo farebné papiere, nožnice, pravítko, disperzné lepidlo, orezávací nôž, drevenú špilku, prípadne špáradlo.

V prípade záujmu zúčastnených budeme tiež vyšívať papierové pohľadnice s veľkonočným motívom, na zhotovenie ktorých budeme potrebovať biely a farebný výkres, nožnice, farebné nite a ihlu na vyšívanie, väčší špendlík s hlavičkou (alebo hrubšiu ihlu či šidlo.

V pondelok 24.3.2014 sme na kreatívnej tvorivej dielni robili veľkonočné vajíčka technikou falošného patchworku a netradičné veľkonočné vatové barančeky. Teší nás, že o aktivity v múzeu sa stretávame s čoraz väčším záujmom z radov širokej verejnosti. Vítaný je každý, kto má čas a chuť tvorivo stráviť pondelňajšie dopoludnie.

jarne-variacie-marec-2014-plagat

Foto: z archívu múzea a František Hanes