Múzeum pre seniorov – Veľkonočné vajíčka

Liptovské múzeum v Ružomberku Vás pozýva na ďalšie kreatívne posedenie pri čaji zo série podujatí MÚZEUM PRE SENIOROV.

V pondelok 3.3.2014 v obvyklom čase – t.j. od 9.00 – 11.00 hod. budeme pod vedením známej liptovskej drotárky pani Evky Biarincovej drôtom opletať veľkonočné vajíčka. Na ich prípravu potrebujeme. vajíčko (môže byť vyfúknuté, uvarené na tvrdo alebo polystyrénové – prípadne kamienok, pre tých, ktorí si hneď netrúfnu opliesť vajíčko), drôt – hrubší a tenší vhodný na opletanie, kliešte tenké okrúhle na tvarovanie a kliešte na strihanie, ihlicu alebo väčší klinec na špirálky a prípadne ešte nejaké ozdobné korálky.

V pondelok 24.2. na kreatívne strávenom dopoludní v múzeu si prítomné dámy „recyklovaním“ plechovky vyrobili zaujímavý kvetináč a pedigom oplietli veľkonočné vajíčka.

Liptovské múzeum v Ružomberku sa svojimi aktivitami chce priblížiť nielen žiakom všetkých vekových kategórií, ale aj seniorom a širokej verejnosti. Každý nepárny pondelok už po štvrtý rok preto v priestoroch múzea bývajú tvorivo-vzdelávacie podujatia s názvom MÚZEUM PRE SENIOROV a v párne pondelky od 9.00 – 11 hodiny sú to zas tvorivé dielne pre žiakov a ostatnú verejnosť – nazvané KREATÍVNE V MÚZEU.

Vítaní sú preto všetci, ktorí majú čas, chuť a dobrú vôľu stráviť v múzeu zaujímavé dopoludnia.

mps-vajicka-februar-2014-plagat

[wzslider autoplay=“true“]