Múzeum pre seniorov: Veľkonočné figúrky z moosgummi 1.2.2016

V pondelok 25.1.2016 v Liptovskom múzeu v Ružomberku sa opäť zišli dámy na pravidelnom tvorivom stretnutí. Niektoré z nich si so sebou priviedli aj deti či vnúčatá a spoločne vyrábali krásne kanzashi vajíčko, či ozdoby na venček alebo sponky do vlasov.

Nakoľko sa nám znovu naskytla príležitosť pracovať s moosgummou (známa je aj pod názvom školská guma alebo machová guma) pod vedením Ing. Anny Buliakovej, v pondelok 1.2.2015 budeme z moosgummi tvarovať pekné a zaujímavé veľkonočné figúrky – malé žlté kuriatka, sliepčku či zajačika. Na stretnutie si treba priniesť materiál aj pomôcky: žehličku, drevenú špajdľu, farebnú moosgummu (žltá, biela, oranžová, modrá, červená, telová…, akrylové farby (farebné popisovače na oči) štetec, nožnice, voskovky (olejové roztierateľné), sekundové lepidlo,1 ks CD, tavnú pištoľ, hrubší drôt, orezávací nôž, polystyrénové gule rôznej veľkosti, farebnú stužku (0,5 cm) a plechovku.

Veríme, že pripravovaná tvorivá dielňa pre verejnosť osloví viacerých – aj nových záujemcov o túto techniku. Zúčastniť sa jej môže každý, kto má čas a záujem – bez ohľadu na vek. Tešíme sa na Vás.

td-velkonocne-figurky-moosgummi-1-2-16-plagat

Foto: archív múzea, Múzeum pre seniorov: Veľkonočné kanzashi 25.1.2016