Múzeum pre seniorov: Recy veci – papletový anjelik a Mimoň

V pondelok 20. júla 2015 sa v Liptovskom múzeu v Ružomberku zišli mamy a staré mamy so svojimi deťmi a vnúčatami na prázdninovom pondelkovom kreatívnom stretnutí. Pri zhotovovaní rôznych výrobkov z papiera sme okrem dám, ktoré sa pravidelne zúčastňujú, privítali aj nové záujemkyne z Ružomberka a okolia. Pani Jolanka medzi nás zavítala až z Michaloviec.

Kreatívne pondelky v múzeu pokračujú aj cez prázdniny – aby sa ich mohli zúčastniť nielen seniori, ale aj deti so svojimi rodičmi.

V pondelok 27. júla 2015 v obvyklom čase, t.j. od 9.00 do 11.00 hod. v cykle Múzeum pre seniorov budeme recyklovať nepotrebné noviny, či plechovky a technikou papierového pletenia (paplet) budeme vyrábať anjelika, hoci do Vianoc je ešte dosť času. Z plechovky a papiera si deti môžu urobiť malého „Mimoňa“, ktorý sa dá použiť napríklad ako stojan na ceruzky, pastelky či písacie potreby.

Je potrebné si priniesť papierové roličky (noviny, špajdľu), disperzné lepidlo, nožnice, drôt, kliešte, kartónový papier, tavnú pištoľ, farebný papier, plechovku, ceruzku.

Tešíme sa na všetkých, ktorí majú chuť stráviť v múzeu príjemné tvorivé chvíle.

mps-anjelik-mimon-plagat

[wzslider autoplay=“true“]

Foto: archív múzea, Kreatívne v múzeu 20.7.2015 – Pracujeme s papierom