Múzeum pre seniorov: Kožené šperky 3.8.2015

V pondelok 27. júla 2015 sa v Liptovskom múzeu v Ružomberku sa znovu zišli mamy a staré mamy so svojimi deťmi a vnúčatami na ďalšej prázdninovej tvorivej dielni v rámci tradičného pondelkového kreatívneho stretnutia. Deti si recyklovaním plechoviek vyrábali zaujímavý tužkovník v tvare „Mimoňa“ a dámy recyklovali novinový papier pri pletení papierového anjelika. Pri recyklovaných výrobkoch zostaneme aj nabudúce. Môžeme pokračovať v zhotovovaní mimoňových tužkovníkov z plechovky, či vyrábať pekné papierové korále, alebo upliesť vlnený náramok technikou „kumihimo“. Je potrebné si priniesť farebné papiere, disperzné lepidlo, nožnice, ceruzku (fixky).

Dospelí budú zo zbytkov kože alebo koženky, prípadne z filcu zhotovovať ďalšie netradičné šperky – náhrdelník a náušnice. Na ich výrobu budeme potrebovať, kožu, pero, nožnice, tavnú pištoľ, (disperzné lepidlo), rezací nôž, retiazku, krúžky (drôt), zapínanie na náhrdelník, háčiky na náušnice, kliešte a pravítko.

Verím, že naša ponuka je zaujímavá a prídete medzi nás. Pozvaní sú všetci, ktorí majú záujem, čas a chuť stráviť príjemné pondelkové dopoludnie v múzeu.

mps-kozene-sperky-3-8.2015-plagat

[wzslider autoplay=“true“]

Foto: archív múzea, Múzeum pre seniorov – Papletový anjel, Mimoň 27.7.2015