Múzeum pre seniorov: Jesenné tvorenie z moosgummi 5.9.2016

Liptovské múzeum v Ružomberku pozýva všetkých záujemcov na jesenné tvorenie z moosgummi z cyklu Múzeum pre seniorov, ktoré bude v pondelok 5.9.2016 v obvyklom čase od 9.00 do 11.00 hodiny.

Je potrebné si priniesť materiál aj pomôcky: farebnú moosgummu (žltá, biela, zelená, oranžová, hnedá, modrá, červená, telová,… ), sekundové lepidlo, žehličku, drevenú špajdľu, špáradlá, akrylové farby (farebné popisovače), štetec, nožnice, voskovky (olejové roztierateľné), tavnú pištoľ, drôt, orezávací nôž, polystyrénové gule rôznej veľkosti (Ø 1,00 – 10,00 cm a viac), farebnú stužku (0,5 -1 cm) , prípadne plechovku, 1 ks CD, alebo čelenku na venček.

Na poslednom kreatívnom stretnutí , ktoré bolo netradične v utorok 30.8.2016 – sme sa okrem plánovaných papierových quillingových obrázkov zaoberali rôznymi technikami . Niektoré z prítomných dám priniesli alebo vytvárali predmety z netradičných materiálov – napr. krásne motýle z hliníkovej tácky, figúrky z moosgummi, mini košíček z pedigu, úžasné háčkované peňaženky a malé kabelky, na výrobu ktorých okrem vlny boli potrebné plechovkové uzávery…

Pravidelné pondelkové tvorivé stretnutia v múzeu s názvami Múzeum pre seniorov a Kreatívne v múzeu majú u verejnosti dobrý ohlas, preto sa konajú už šiesty rok. Sú to podujatia, pri ktorých sa ľudia môžu stretávať a voľne porozprávať, prípadne sa zoznámiť, oddýchnuť si, odovzdať svoje skúsenosti, nápady a tiež niečo vytvoriť a samozrejme majú možnosť popozerať si expozície či výstavy a niečo nové sa dozvedieť.

Vítaný je každý, bez ohľadu na vek, kto má čas a chuť tvorivo stráviť dopoludnie v múzeu.

mps-jesenne-tvorenie-moosgummi-plagat

Foto: archív múzea, Kreatívne v múzeu: Papierové obrázky 30.8.2016