Múzeum pre seniorov a deti: Čajová krása 31.8.2015

Liptovské múzeum v Ružomberku Vás pozýva 31.8.2015 od 9.00 hod. na ďalšie pondelkové kreatívne stretnutie. Zúčastniť sa ho môžu všetci – dospelí, seniori, ale aj deti, ktoré majú záujem, čas a chuť tvorivo stráviť posledné prázdninové chvíle.

V rámci tvorivých dielní z cyklu recy veci – budeme pracovať s prázdnymi obalmi z čajových vrecúšok, skladaním ktorých vzniknú pekné dekoračné ozdoby, ktoré sa dajú použiť na pohľadnice, na venček či na vianočný stromček. Treba si priniesť nožnice, lepidlo, čajové obaly a na pohľadnicu aj výkres a farebné papiere, prípadne ozdobné nožnice a vykrajovačky. Kto však má záujem, môže pracovať s materiálom a technikou podľa svojej vlastnej fantázie.

V pondelok 24.8. sa na tvorivej dielni pracovalo s rôznym materiálom s použitím viacerých techník. Niektorí tkali, plietli kumihimo a shamballa náramky, recyklovaním plechoviek vyrábali mimoňové tužkovníky, zo siloniek a z drôtu zhotovovali kvety a z papiera vytvárali Quillingové šperkovnice, papierové koráliky a iné ozdoby.

Tešíme sa na všetkých, ktorí chcú v múzeu s nami kreatívne stráviť pár chvíľ.

mps-cajova-krasa-31-8-15-plagat

Foto: archív múzea, Kreatívne v múzeu – Silonkové kvety, papierové koráliky 4.8.2015