Maľované na skle

MpS – DO MÚZEA S BABIČKOU ZA POZNANÍM A ZÁBAVOU

Liptovské múzeum v Ružomberku pripravuje na každý pondelok v júli a v auguste inovované tradičné kreatívne podujatie DO MÚZEA S BABIČKOU ZA POZNANÍM A ZÁBAVOU, ktoré je verejnosti známe už od roku 2009 ako tvorivá dielňa pre verejnosť z cyklu Múzeum pre seniorov.

Nakoľko je čas prázdnin a dovoleniek, spolu s mamičkami a babičkami veľmi radi privítame aj ich deti a vnúčatá. Veríme, že okrem stálych návštevníčok pondelkových tvorivých dielní prídu medzi nás aj noví záujemcovia, preto v úvode každého prázdninového stretnutia si najskôr porozprávame niečo z histórie a činnosti múzea, alebo spoločne navštívime jednu expozíciu či aktuálnu výstavu a v druhej časti sa kreatívne zabavíme na tvorivej dielni ktorá sa bude niesť v duchu tvorivosti, zábavy a poznania, kde si môžeme precvičovať svoje zručnosti a jemnú motoriku.

V pondelok 11.7.2022 o 9:00 hod. sa pokúsime priblížiť si ďalšiu výtvarnú techniku – maľbu na sklo, na ktorú budeme potrebovať : sklenený predmet (tabuľku skla, tanier, fľašu…), farby na sklo (alebo na začiatok akrylové farby + lepidlo Herkules), štetce rôznej hrúbky, kontúrku alebo fixu na sklo, euroobal, špongiu, handričku na utieranie, šablónu (alebo papier a ceruzku).

Staršie deti môžu pracovať spolu s dospelými a mladšie deti si môžu priniesť do múzea svoju obľúbenú hračku, s pomocou ktorej sa hravou formou dozvedia: čo je to múzeum, na čo slúži, čo sa v múzeu robí, kto tu býva, či nebýva, kto tu pracuje,… a aj sami si vyskúšajú možnosť stať sa na chvíľu múzejníkmi. Alebo si tiež môžu niečo vyrobiť a popri tom sa aj zabaviť.

Podujatia, na ktoré je potrebné priniesť si pomôcky a materiál sa začínajú vždy o 9:00 hodine a stoja 1,50€/os.

Veríme, že si nájdete čas a prídete medzi nás.

Tešíme sa na Vás.