Kreatívne v múzeu: Zipsové šperky

Pozývame Vás do Liptovského múzea v Ružomberku na tradičnú pondelkovú tvorivú dielňu pre verejnosť v obvyklom čase od 9.00 do 11.00 hod.

Na minulých stretnutiach sme sa niekoľko krát venovali práci s pedigom a s moosgummou, o čom svedčia aj krásne a zaujímavé výrobky – pedigové košíčky, kvetináče, servítniky alebo magnetky, cukorničky či najnovší model tzv. “hajzelbaby“ z moosgummi.

Tento krát sa vrátime k technike využitia kovových zipsov. 30.5.2016 budeme z nich šitím a lepením zhotovovať netradičné šperky – brošne, prívesky, náramky či náhrdelníky.

Na ďalších júnových stretnutiach sa pokúsime k šitým zipsom zapojiť aj plstenie, preto by bolo vhodné, aby si záujemcovia o techniku suchého plstenia zohnali pomôcky – špeciálnu ihlu na plstenie a tiež farebnú ovčiu vlnu (Merino, Valaška) vhodnú na plstenie – respektíve prírodnú ovčiu vlnu.

V pondelok 30.5.2016 si na tvorivú dielňu z cyklu Kreatívne v múzeu – ktorá je ďalšou z aktivít múzea pri príležitosti Dní mesta Ružomberok – treba priniesť
dlhý kovový zips (30 – 60 cm) ihlu, niť, väčšie koráliky, nožnice, tavnú pištoľ, uzáver resp. koncovku na náhrdelník alebo zatvárací špendlík na brošňu.

Vítaný je každý, kto má čas a chuť pridať sa k tvorivým dámam, ktoré pravidelne už šiesty rok navštevujú pondelkové podujatia v Liptovskom múzeu. Ďakujeme všetkým – pravidelným, ale aj novým záujemcom o tvorivé aktivity Liptovského múzea. Veríme, pravidelní účastníci že nám zachovajú svoju priazeň aj v budúcnosti.

kreativne-v-muzeu-zipsove-sperky-30-5-16-plagat

Foto: archív múzea, Múzeum pre seniorov: Pedigové košíčky 23.5.2016