Kreatívne v múzeu: Veľkonočné kreácie z papiera 30.3.2015

Liptovské múzeum v Ružomberku Vás pozýva v pondelok 30. marca 2015 v obvyklom čase – t.j. od 9.00 do 11.00 hodiny na tradičné kreatívne podujatie, na ktorom budeme pokračovať vo veľkonočnom tvorení z papiera. Naučíme sa nové vzory skladania čajových sáčkov, z ktorých vzniknú zaujímavé ozdoby na pohľadnice. Podľa záujmu zúčastnených sa vrátime k papierovému pleteniu a pripravíme si netradičný venček na dvere, na ozdobu ktorého môžeme okrem prinesených ozdôb použiť aj vlastnoručne urobené krepové kvety. A krepový papier použijeme aj na ozdobovanie veľkonočných vajíčok.

Predchádzajúce stretnutie v pondelok 23. marca sa tiež nieslo v znamení blížiacich sa veľkonočných sviatkov, o čom svedčia aj pohľadnice, ktoré sme tu vyrábali.

Veríme, že všetci, ktorí sa zúčastňujú našich tvorivých pondelkov, sú spokojní, výsledkom čoho je aj ich pravidelná účasť a spätná väzba z radov širokej verejnosti. Okrem Ružomberčanov prichádzajú záujemkyne z Dolného Kubína, Liptovského Mikuláša, Ľubochne, Švošova, Liptovskej Teplej, Lúčok, Likavky, Černovej či iných okolitých dedín.

Tešíme sa na všetkých, ktorí majú záujem v múzeu stráviť príjemné kreatívne chvíle a naučiť sa niečo nové.

kvm-velkonocne-kreacie-papier-plagat

[wzslider autoplay=“true“]

Foto: archív múzea, Múzeum pre seniorov: Čajové pohľadnice 23.3.2015