Kreatívne v múzeu: Tvoríme z moosgummi 8.2.2016

V Liptovskom múzeu v Ružomberku sme si v pondelok 1.2.2016 v rámci tvorivého podujatia Múzeum pre seniorov začali už pripravovať figúrky na blížiace sa veľkonočné sviatky (kuriatka, sliepočky, zajačikov…). Tak ako v predchádzajúcom roku, aj teraz práca s moosgummou zaujala nielen dámy, ktoré pravidelne navštevujú pondelkové aktivity v múzeu, ale aj kreatívne seniorky z okresu Dolný Kubín. Nakoľko žiaci mali v tento deň prázdniny, prišli medzi nás aj ich zručné dcéry a vnučky. Pod odborným vedením Ing. Anny Buliakovej sme sa naučili, alebo niektoré si zopakovali základy práce s týmto zaujímavým materiálom, úpravou ktorého sa dajú priam vykúzliť krásne foofuchas bábiky, či iné postavičky.

V práci s moosgummou budeme pokračovať aj v pondelok 8.2.2016 v obvyklom čase, t.j. od 9.00 do 11.00 hod. na tvorivej dielni pre verejnosť pod hlavičkou Kreatívne v múzeu. Je potrebné si priniesť materiál aj pomôcky: žehličku, drevenú špajdľu, špáradlá, farebnú moosgummu (žltá, biela, oranžová, modrá, červená, telová…), akrylové farby (farebné popisovače na oči) štetec, nožnice, voskovky (olejové roztierateľné), sekundové lepidlo,1 ks CD, tavnú pištoľ, drôt, orezávací nôž, polystyrénové gule rôznej veľkosti farebnú stužku (0,5 cm) a plechovku.

Veríme, že aj táto tvorivá dielňa pre verejnosť osloví mnohých záujemcov. Vítaný je každý, kto má čas a záujem tvorivo stráviť pondelkové dopoludnie v múzeu – bez ohľadu na vek. Tešíme sa na Vás.

kvm-tvorime-moosgummi-8-2-16-plagat

Foto: archív múzea, Múzeum pre seniorov: Veľkonočné figúrky z moosgummi 1.2.2016