Kreatívne v múzeu: Pracujeme s papierom 20.7.2015

V Liptovskom múzeu v Ružomberku sme v pondelok 6.7.2015 z papiera skladali 3D origami a vyrábali sme malé zvieratká – sliepočky, zajačikov a iné. Nakoľko sú prázdniny, privítali sme medzi nami aj dve mladé slečny – žiačky ZŠ v Likavke a SZŠ Dotyk, ktoré mali záujem práve o túto techniku.

Okrem toho, niektoré dámy priniesli ukázať aj svoje výtvory, ktoré zhotovili doma za „domácu úlohu“, pričom použili rôzne techniky, ktoré sme sa počas predchádzajúcich stretnutí v múzeu naučili. Je vidieť, že pravidelná pondelková kreatívna práca v múzeu prináša svoje ovocie a dámy sa na každé stretnutie veľmi tešia, o čom svedčí aj fakt, že mnohé z nich prichádzajú okrem Ružomberka aj z okolitých dedín – Černová, Švošov, Ľubochňa, Likavka, Lisková, Liptovská Teplá, Lúčky,… ale aj z okresu Dolný Kubín.

Najbližšie tvorivé stretnutie „Kreatívne v múzeu“ bude v pondelok 20.7. 2015 v obvyklom čase, t.j. od 9.00 do 11.00 hod. Vítaní sú všetci , ktorí majú čas a chuť stráviť tvorivé dopoludnie. Samozrejme, keďže sú prázdniny, môžu vziať so sebou na pomoc aj deti či vnúčatá.

Pre záujem zúčastnených budeme ešte stále pracovať s papierom. Okrem skladania 3D origami môžeme pracovať s recyklovaným papierom pri tzv. papierovom pletení, kde použijeme roličky z novinového papiera , na ktoré budeme potrebovať novinový papier, nožnice, lepidlo, a drevenú špajdľu.

Na 3D origami je potrebné si priniesť farebné papiere A4 (alebo už nastrihané či poskladané papieriky), nožnice, disperzné lepidlo, štetec, výkres alebo kartónový papier, ceruzku, pravítko, prípadne aj orezávací nôž.

kvm-pracujeme-s-papierom-20-7.2015-plagat

[wzslider autoplay=“true“]

Foto: archív múzea, Kreatívne v múzeu: Skladáme 3D origami 6.7.2015