Kreatívne v múzeu: Postavičky z moosgummi 2.5.2016

Liptovské múzeu v Ružomberku pozýva všetkých záujemcov na tradičné pondelkové kreatívne stretnutie, ktoré je prvou z aktivít, ktorými sa Liptovské múzeum zapája do Dní mesta Ružomberok.

Práca s moosgummou a výrobky z nej bola na niekoľkých minuloročných stretnutiach pre zúčastnené dámy natoľko zaujímavá a atraktívna, že s ňou budeme pracovať aj v tomto roku. Najbližšie sa stretneme v pondelok 2.5.2016 v obvyklom čase – t.j. od 9.00 do 11.00 hod.
Na výrobu postavičiek, zápichov do kvetináčov, bakalárikov, anjelikov, knižných obalov a iných drobností je potrebná farebná moosgumma (telová, žltá, biela, hnedá, modrá, zelená, červená, čierna…), žehlička, špajdľa, akrylové farby (farebné popisovače na oči,) štetec, voskovky (olejové roztierateľné), 1 ks CD, nožnice, sekundové lepidlo, tavná pištoľ, drôt, ceruzky a polystyrénové gule na hlavičku (Ø 3,5 – 4,00 – 6 cm ), Kinder vajíčko a ceruzky.

V pondelok 25.6.2016 sme na tvorivom stretnutí pokračovali v šití sutaškových brošní . Okrem toho, niektoré dámy pri svojej kreatívnej tvorbe využili techniky, ktoré sme sa naučili na predchádzajúcich stretnutiach – frivolitkovanie, papierové pletenie, skladanie 3D origami, tvorenie z moosgummi. Recyklovaním plechovkových vrchnáčikov, tkaním a skladaním papiera vznikli prekrásne kabelky.

Pri práci sme sa občerstvili čajom alebo kávičkou, ku ktorej nám pani Janka priniesla ochutnať čerstvo upečené koláčiky.

Tešíme sa na všetkých, ktorí majú záujem stráviť príjemné pondelkové dopoludnie v múzeu.

Foto: archív múzea, Múzeum pre seniorov: Šperky zo sutašky 25.4.2016