Kreatívne v múzeu: Maľované žehličkou

V pondelok 4. mája 2015 v rámci tvorivého dopoludnia od 9.00 do 11.00 hod. sa naučíme základy novej výtvarnej techniky – maľovanie žehličkou a voskom, na ktorú budeme potrebovať: farebné voskovky, voskovú sviečku, papier na enkaustiku alebo iný biely papier s lesklým povrchom, starú nenaparovaciu žehličku (so žehliacim povrchom bez dierok), noviny, prípadne väčší kartónový papier, handričku alebo papierové utierky na utieranie plochy žehličky, špáradlo. Všetci ste srdečne vítaní.

V pondelok 27. apríla 2015 sa v Liptovskom múzeu zišli na podujatí Múzeum pre seniorov záujemkyne o kreatívnu prácu s papierom, kde vyrábali netradičné papierové náhrdelníky, korále, náramky a náušnice.

kvm-malovane-zehlickou-plagat

Foto: Múzeum pre seniorov – Papierový náhrdelník (27.4.2015), archív Liptovského múzea