Kreatívne v múzeu: Čajová krása 22.7.2016

Liptovské múzeum v Ružomberku pozýva všetkých záujemcov – bez ohľadu na vek – na ďalšie prázdninové kreatívne stretnutie. Z technických príčin sa pôvodne plánované pondelkové (25.7.) Múzeum pre seniorov prekladá na piatok 22.7.2016 v obvyklom čase – od 9.00 hodiny, kde v rámci tvorivej dielne pre verejnosť Kreatívne v múzeu budeme zhotovovať netradičné 3D pohľadnice, na výzdobu ktorých použijeme prázdne obaly z čajových vrecúšok. Je potrebné si preto priniesť biely alebo farebný výkres, nožnice, lepidlo, farebné papiere, kto má, môže si priniesť aj zúbkované nožnice či vykrajovačky na papier. Čajové obaly sú k dispozícii v múzeu – ale ak niekto chce, môže mať aj vlastné.

V pondelok 18.7.2016 sa nás pri modelovaní zo slaného cesta zišlo pomerne veľa ľudí – detí bolo dokonca viac ako dospelých. Mali sme tu mamičky s deťmi, staré mamy s vnúčatami nielen z Ružomberka a okolia, či z okresu Dolný Kubín, ale zavítali medzi nás aj dievčatká z Bratislavy.

V auguste sa stretneme v pondelok 1.8. a tiež v piatok 5.8.2016. Vítaný je každý, kto má čas a chuť stráviť v múzeu tvorivé dopoludnie.

kvm-cajova-krasa-jul-16-plagat

Foto: archív múzea, Kreatívne v múzeu: Modelovanie zo slaného cesta 18.7.2016