Kreatívne v múzeu: Babky ježibabky 20.6.2016

V pondelok 13.6.2016 v Liptovskom múzeu v Ružomberku na tvorivej dielni pre verejnosť v rámci podujatia Múzeum pre seniorov sme pokračovali v práci s vlnou a naučili sme sa základy suchého plstenia, pričom sme vyrábali zaujímavé netradičné brošne či prívesky.

Nakoľko sa pomaly blížia prázdniny a mamičky aj staré mamy budú chcieť zabaviť či potešiť svoje deti a vnúčatá, pripravujeme na nasledujúce kreatívne stretnutie v múzeu tvorivú dielňu, na ktorej budeme zo žltých Kinder vajíčok vyrábať malé hračky – tzv. „babky ježibabky“ – ktoré ale môžu poslúžiť aj ako drobná bytová dekorácia či ozdoba do kvetináča. Aj týmto podujatím prispieva Liptovské múzeum do Dní mesta Ružomberok.

Na ježibabu potrebujeme Kinder vajce, nylon (silonky), vatelín, ihlu, hnedú niť, nožnice, tavnú pištoľ (lepidlo), na vlasy vlnu (plsť), na klobúk filc (látku) 10 x 10cm, na sukničku 2-3 druhy látok 10 x 10 cm (alebo madeirové krajky), oči (kúsok bielej moosgummi) farbu na líčka, fixky, na metlu drevenú špajdľu, na štetinky suché ihličie (konope, vlnu).

Veríme, že Vás naša ponuka zaujala a prídete medzi nás – v pondelok 20.6.2016 v obvyklom čase od 9:00 do 11:00 hod. Vítaný je každý, bez ohľadu na vek, kto má čas a chuť tvorivo stráviť pondelkové dopoludnie v múzeu.

kvm-babky-jezibabky-20-6-2016-plagat

Foto: archív múzea, Múzeum pre seniorov: Suché plstenie 13.6.2016