Kreatívne v múzeu: Anjelik a 3D origami

V Liptovskom múzeu v Ružomberku sa v pondelok 29.6.2015 znovu zišli záujemcovia o kreatívne tvorenie.

Pretože sa nám mimo plánu naskytla možnosť naučiť sa novú techniku – prácu s moosgummou, ktorú nám predvádzala Ing. Anna Buliaková, využili sme túto možnosť a okrem pôvodne plánovaného skladania 3D origami z papiera – ktoré vyhotovovala polovica prítomných dám pod vedením Zdenky Babálovej, pripravovali sme sa už aj na Vianoce, hoci sme ešte len na začiatku letného obdobia. Z moosgummi sme vyrábali krásnych anjelikov.

Najbližšie 2 tvorivé stretnutia z cyklu Kreatívne v múzeu budú v pondelok 6.7. a 20.7. 2015. V pondelok 13.7. 2015 sa Múzeum pre seniorov z technických príčin neuskutoční.

V pondelok 6.7.2015 v obvyklom čase, t.j. od 9.00 – 11.00 hod. budeme pokračovať v pôvodne plánovanom skladaní 3D origami, na ktoré Vás srdečne pozývame. Je potrebné si priniesť farebné papiere A4 (alebo už nastrihané či poskladané papieriky), nožnice, disperzné lepidlo, štetec, výkres alebo kartónový papier, ceruzku, pravítko, prípadne aj orezávací nôž.

Tešíme sa na Vás a na všetkých, ktorí majú chuť stráviť v múzeu príjemné tvorivé chvíle. Pretože sú letné prázdniny, môžete si so sebou na pomoc vziať aj deti alebo vnúčatá.

kvm-3d-origami-anjelik-plagat

[wzslider autoplay=“true“]

Foto: Múzeum pre seniorov: 3D origami a anjelici z moosgummi